Incentives

Atrakcje województwa lubelskiego są znakomitą formą spędzenia czasu po konferencji. Ich różnorodność sprawia, że każdy tu znajdzie coś dla siebie.

 

Aby dopisać swoją firmę do listy, należy posiadać siedzibę na terenie Województwa Lubelskiego oraz przysłać wszystkie niezbędne dane na adres conventionbureau@lrot.pl

AMONIT-LEŚNY ZESPÓŁ REKREACYJNO-EDUKACYJNY

 

www.amonitgminalukow.eu

 

Opis:

Leśny zespół rekreacyjno – edukacyjny w miejscowości Klimki to m.in. szlaki turystyczne i edukacyjne skierowane do najmłodszych. Na terenie obiektu funkcjonuje również plac zabaw.

 

 

 

 

PARK ŻYWIOŁÓW – ARCHIPELAG ROZTOCZE

 

 

www.parkzywiolow.pl

 

Opis:

Park Żywiołów to jeden z czterech elementów Archipelagu Roztocze. Przy jego tworzeniu inspirowano się fauną i florą roztoczańskiej krainy. Goście mogą tu skorzystać z szeregu atrakcji m.in z parku miniatur, zabaw kreatywnych, empirii, czy doliny czasoprzestrzeni. Jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi.

OGRÓD ZOOLOGICZNY IM. STEFANA MILERA

 

 

www.zoo.zamosc.pl

 

Opis:

Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu jest jedynym zoo w województwie lubelskim, a także jednym z najstarszych w Polsce. Ma powierzchnię 13,8 ha i zamieszkuje go ponad 2500 zwierząt z prawie 300 gatunków. Są tu m.in. żyrafy, mrówkojady, leniwce, flamingi czy kapibary.

 

LAS ODKRYWCÓW

 

www.lasodkrywcow.pl

 

 

Opis:

Las Odkrywców to zupełnie nowy park tematyczny na Lubelszczyźnie, który powstał na terenach dawnych koszar wojskowych. Znajduje się tu wiele atrakcji dedykowanych dla dzieci, podzielonych na 15 interesujących i czasem wymagających stref. Jest to miejsce w naturalnym otoczeniu, sprzyjające wypoczynkowi.

 

MAGICZNE OGRODY

 

www.magiczneogrody.com

 

 

Opis:

Magiczne Ogrody to jedyny w Polsce rodzinny Park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Odwiedzających zachwyca połączenie pięknego ogrody z baśniową opowieścią. Przeniknie tych elementów stanowi u unikalności tego miejsc. Park podzielony jest na krainy, z których każda oferuje innego rodzaju atrakcje.

OGRÓD BOTANICZNY

 

www.umcs.pl/pl/ogrod-botaniczny.htm

 

Opis:

Ogród Botaniczny znajduje się w dolinie rzeki Czechówki i zajmuje ponad 21 ha powierzchni. W ogrodzie zgromadzono blisko 7000 taksonów, a liczne z nich to gatunki objęte ochroną i zagrożone w skali nie tylko Polski, ale i świata. Jest to doskonałe miejsce na spacer w sąsiedztwie pięknych i kolorowych roślin.

 

OSADA INDIAŃSKA

 

www.osadaindianska.pl

 

Opis:

Osada Indiańska to jedyny tego rodzaju glamping we wschodniej Polsce. Wioska oferuje noclegi w namiotach indiańskich (tipi), dzięki czemu można poczuć się jak indianie. Oprócz noclegu, wioska oferuje szereg aktywnych atrakcji, a także interesujące ściezki dydaktyczne i przyrodnicze.

 

OWADOLANDIA

 

www.owadolandia.pl

 

Opis:

Owadolandia to park rekreacyjno-edukacyjny, w którym można spotkać ogromne repliki owadów wielkości dorosłego człowieka, które zostały wiernie odtworzone. Dzieci dowiedzą się tu dlaczego owady są ważne i jak się z nimi obchodzić. Jest tu także ścieżka dydaktyczna, plac zabaw oraz miejsce do pikników.

PARK LINOWY LEŚNA RYBA

 

www.lesnaryba.pl

 

Opis:

Obiekt Leśna Ryba jest największym parkiem linowym w regionie. Składa się z 5 tras o łącznej ich długości 885 m. Trasy usytuowane są na różnych wysokościach w zależności od wieku, wzrostu i umiejętności. W obiekcie działa system asekuracji, dzięki czemu goście mogą mieć pełną gwarancję bezpieczeństwa.

PARK LABIRYNTÓW I MINIATUR

 

www.park-labiryntow.pl

 

Opis:

Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie to atrakcja dla dzieci i dorosłych gdzie pośród pięknej natury twoje zmysły i wyobraźnię rozbudzą wymagające labirynty. Po drodze znajdziesz ukryte zadania i zdobędziesz Laur Zdobywców Labiryntów. Park Miniatur natomiast obejmuje 50 miniatur w skali 1:25.

 

 

ETNO ROZTOCZE

 

www.etnoroztocze.pl

 

 

Opis:

Etno Roztocze to naturalny ogród zabaw inspirowany Montessori i strefa relaksu dla całej rodziny oraz pracownia warsztatowa położona na dziedzińcu starej wiejskiej szkoły. Na miejscu prowadzone są warsztaty, zabawa, edukacja i wypoczynek. Jest to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla wszystkich, bez względu na wiek.

 

 

RANCZO ARKA

 

www.ranczoarka.pl

 

 

Opis:

Ranczo Arka to kilkuhektarowe gospodarstwo, na którym znajdują się dwa stawy, altanka mogąca pomieścić kilkadziesiąt osób, wystawy starych sprzętów rolniczych oraz wiele mniej lub bardziej egzotycznych zwierząt jak konie, kangury czy jeżozwierze. Do dyspozycji gości jest także wiele innych atrakcji jak: kolejka wąskotorowa, czy przejażdżka wozem taborowym po lesie.

SŁOWIAŃSKI GRÓD

 

www.slowianskigrod.pl

 

 

Opis:

Słowiański Gród to miejsce, w którym można poczuć się jak w średniowieczu. Na terenie 3,5 ha powstało „żywe muzeum”, które nie tylko oferuje dużo eksponatów, ale i wiele różnych pokazów oraz warsztatów związanych z tamtym dawnym okresem.

 

 

 

STADNINA KONI JANÓW PODLASKI

 

www.skjanow.pl

 

Opis:

Stadnina Koni Janów Podlaski to istniejąca od 1817 roku, malowniczo położona, najstarsza państwowa Stadnina koni arabskich, która zaprojektował Henryk Marconi. Słynie z hodowli koni czystej krwi arabskiej, ale hoduje także konie rasy angloarabskiej. Corocznie odbywa się tu aukcja konna poprzedzona pokazem.

ZOO WOJCIECHÓW

 

www.zoowojciechow.pl

 

 

Opis:

Zoo Wojciechów funkcjonuje od 2011 roku. Obecnie na obszarze 4 ha mieszka ponad 50 gatunków zwierząt z 6 kontynentów. Można tu zobaczyć zwierzęta gospodarskie takie jak osły, kozy, czy tez krowy, ale też bardziej egzotyczne m.in. lwy, lemury, małpy, serwale, pumy czy lamy.

 

 

ZOOM NATURY

 

www.zoomnatury.pl

 

Opis:

Zoom Natury to ogromny Park Rekreacji o powierzchni ponad 10 ha, położony nad Zalewem Janowskim. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji takich jak: jeden z najlepszych w kraju parków linowych, Laboratoria wiedzy, Park Kreatywny, Zoom Exit Room, Laser i Archer Tag, a także ścieżki rowerowe, pasaże spacerowe oraz piaszczysta plaża.

POKAZY, WARSZTATY I INNE ATRAKCJE

 

 

https://www.guciow.pl/

 

Opis:

Zagroda Guciów to miejsce, w którym możecie zobaczyć pokazy pieczenia chleba lub podpłomyków oraz wyrobu masła wraz z degustacją, a także wziąć udział w warsztatach garncarskich lub tkactwa artystycznego. Oprócz tego, organizowane są tu koncerty, potańcówki, spotkania autorskie, ogniska, czy przejazd furami bądź saniami.

SZKOLENIA CUKIERNICZE

 

 

 

http://www.kucia.com.pl/

 

Opis:

Mistrz piekarnictwa i cukiernictwa – Wiesław Kucia chętnie dzieli się swoją pasją poprzez warsztaty oraz szkolenia. Jeśli więc chcesz zdobyć nowe umiejętności, które pozwolą Ci wypiekać prawdziwe pyszności to miejsce idealne dla Ciebie!

 

 

 

WARSZTATY KAZIMIERSKICH TRADYCJI KULINARNYCH

 

www.muzeumkoguta.pl

 

Opis:

Kazimierski kogut to drożdżowo-maślany wypiek o średnicy ok. 25 cm, wyrabiany ręcznie, uzyskiwany poprzez specjalne wyplatanie ciasta. Jego receptura jest pilnie strzeżona i stanowi prawdziwy skarb. Uczestnicy mają tu jedyną szansę, aby podczas interaktywnych warsztatów ulepić i wypiec swojego koguta.

 

POKAZY I WARSZTATY KOWALSTWA

 

http://www.czerniec.pl/

 

 

Opis:

Pokazy kowalstwa dla dzieci i dorosłych przybliża tajniki fachu kowalskiego i pokazuje na czym polega ręczne kucie żelaza. Oprócz tego, uczestnicy mają możliwość usłyszeć opowieść o historii 100-letniej kuźni, rzemiośle oraz procesie obróbki metalu, nagrzewaniu, kuciu i hartowaniu a także zwiedzanie kuźni oraz galerii wyrobów kowalskich.

WARSZTATY PIEKARSKIE

 

 

https://tiny.pl/cxzzg

 

 

Opis:

Warsztaty piekarnicze obejmują część teoretyczną, praktyczną oraz poczęstunek. Goście otrzymują jednorazowe ubranie ochronne, medal honorowy, a także zrobione i wypieczone świeże bułeczki. Wybierany zostaje także najlepszy piekarz i najlepsza piekarka z grupy.

 

 

WYPIEKANIE CEBULARZA

 

 

www.muzeumcebularza.com.pl

 

 

Opis:

W Regionalnym Muzeum Cebularza, goście mają niepowtarzaną okazję zobaczyć pokaz powstawania tego wypieku, poznać legendę oraz przepis a także wcielić się w rolę piekarza i przyczynić się do powstania aromatycznych cebularzy.

 

 

 

WARSZTATY KULINARNE

 

 

http://www.m-eat-ing.pl/

 

Opis:

Meating oferuje bardzo szeroką ofertę warsztatów kulinarnych. Klienci mogą nauczyć się robić pizzę, burgery, sushi, a także dania francuskie i wiele, wiele więcej! Jeśli więc gotowanie sprawia Ci przyjemność i poszukujesz pomysłów aby wyjść ze swojej rutynowej rutyny to jest to idealne miejsce dla Ciebie!

WARSZTATY KULINARNE

 

http://giuseppe.pl/warsztaty-integracyjne-dla-firm/

 

Opis:

Giuseppe oferuje warsztaty kulinarne w firmie, które integrują zespół przy wspólnym przygotowywaniu posiłku, uczą nowych umiejętności kulinarnych, a także pokazują jak w prosty sposób zadbać o dobry posiłek. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu po konferencji, który poprawi relacje w zespole.

WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA

 

www.skansen.lublin.pl

 

Opis:

Muzeum Wsi Lubelskiej oferuje warsztaty z rękodzieła dla różnych grup wiekowych. Uczestnicy własnoręcznie mogą wykonać biżuterię odpustową, pająka ludowego, ozdoby choinkowe, pisanki, a także nauczyć się pisać ikony.

 

 

WARSZTATY Z GARNCARSTWA

 

https://czargliny.pl/#/

 

Opis:

Czar Gliny oferuje warsztaty z ceramiki, a także z toczenia na kole garncarskim. Jest to świetna zabawa pełna relaksu, która może poprawić relacje w zespole.

 

 

WARSZTATY W IZBIE DRUKARSTWA

 

https://teatrnn.pl/domslow

 

Opis:

Dom Słów oferuje warsztaty typograficzne, introligatorskie, papiernicze, literackie oraz z tworzenia typograficznych toreb z cytatami. Takie zajęcia umożliwiają grupie poprawę współpracy oraz polepszenie relacji.

ZWIEDZANIE LUBLINA MELEKSEM

 

http://lublin-city-tour.pl/

 

Opis:

Zwiedzanie Lublina meleksem to znakomity sposób, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami o mieście i jego zabytkowych obiektach. Usługa Lublin City-Tour to wygodne i szybkie zwiedzanie miasta będącego stolicą Lubelszczyzny.

 

 

CHEŁMSKIE PODZIEMIA KREDOWE

 

https://podziemiakredowe.com.pl/

 

Opis:

Chełmskie Podziemia Kredowe to unikatowy na skalę światową labirynt podziemnych korytarzy wykutych w skale kredowej, której złoża zalegają obficie pod powierzchnią miasta. Z całą pewnością jest to interesująca forma spędzenia czasu po konferencji.

 

 

DOM KUNCEWICZÓW

 

 

www.mnkd.pl/dom-kuncewiczow/

 

Opis:

Dom Kuncewiczów to zabytkowy dom wybudowany przez Karola Sicińskiego dla Marii i Jerzego Kuncewiczów. W okresie dwudziestolecia wojennego pełnił rolę salonu artystycznego Kazimierza Dolnego. To z pewnością miejsce warte odwiedzenia, pełne inspiracji i skłaniające do rozwijania pasji i lektury.

KAMIENICA CELEJOWSKA

 

 

www.mnkd.pl/kamienica-celejowska/

 

Opis:

Kamienica Celejowska to XVII wieczna kamienica należąca do najcenniejszych budowli zabytkowych w Polsce i jest wyrazem pełni rozkwitu architektury mieszczańskiej. Będąc w Kazimierzu Dolnym, po prostu trzeba ją zobaczyć!

 

MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

 

 

https://skansen.lublin.pl/

 

 

Opis:

Muzeum Wsi Lubelskiej jest jednym z największych i najpiękniejszych skansenów w Polsce. W muzeum prezentowane są zabytki charakterystyczne dla wsi z różnych części Regionu Lubelskiego. Klimatu dodają uprawy rolne i ogrodnicze oraz zwierzęta hodowlane.

MUZEUM JÓZEFA CZECHOWICZA

 

www.zamek-lublin.pl/muzeum-jozefa-czechowicza/

 

Opis:

Muzeum Józefa Czechowicza istnieje od 1968 roku. Jest oddziałem Muzeum Narodowego w Lublinie i gromadzi oraz prezentuje zbiory z dziedziny literatury XX wieku.

 

 

 

MUZEUM ZAMOYSKICH

 

https://www.muzeumzamoyskich.pl/

 

Opis:

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce to jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych polskich muzeów pałacowych położone w sąsiedztwie malowniczego Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Przy pałacu znajduje się ogród francuski z fontanną oraz romantyczny park w stylu angielskim.

 

 

MUZEUM NARODOWE

 

www.zamek-lublin.pl

 

Opis:

Muzeum Narodowe w Lublinie swoją siedzibę ma na Zamku Lubelskim. Gromadzone są tutaj najbogatsze i najcenniejsze zbiory reprezentujące m.in. archeologię, numizmaty, militaria i etnografię. Można tu zobaczyć takie dzieła jak np. obraz Jana Matejki „Unia Lubelska”.

 

 

 

MUZEUM NA MAJDANKU

 

http://www.majdanek.eu/pl

 

Opis:

Państwowe Muzeum na Majdanku to nazistowski obóz koncentracyjny, który istniał od października 1941r. do lipca 1944r. Pod względem ofiar należał do największych w Europie. Zginęło tu ok. 80 tys. ludzi. Można tu zobaczyć wiele zbiorów związanych z funkcjonowaniem obozu, m.in: stosy butów, komory gazowe i krematoria.

 

MUZEUM FORTYFIKACJI I BRONI ARSENAŁ

 

http://muzeumarsenal.pl/pl/

 

 

 

Opis:

Ten oddział Muzeum Zamojskiego zachwyci wszystkich fanów militariów. Odwiedzając placówkę prześledzisz rozwój sztuki wojennej od XVI do połowy XX wieku. Ekspozycja jest unikalna w skali kraju, gromadzi bowiem różne formy sztuki fortecznej i militariów.

 

 

MUZEUM HISTORII MIASTA LUBLINA

 

www.zamek-lublin.pl/muzeum-historii-miasta-lublina

 

 

Opis:

Muzeum Historii Miasta Lublina mieści się w zabytkowej Bramie Krakowskiej. Wzniesiona została dzięki Kazimierzowi Wielkiemu a po najeździe Tatarów w 1341 była jedną z dwóch bram w obrębie murów obronnych miasta. W zbiorach znajdują się materiały dotyczące dziejów Lublina i jego mieszkańców.

MUZEUM 24. PUŁKU UŁANÓW

 

www.zamek-lublin.pl/muzeum-regionalne-w-krasniku/o-muzeum-mrk/

 

Opis:

Muzeum powstało w 1976 roku w związku z obchodami 600-lecia Kraśnika. Posiada zbiory regionalistyczne, historyczne, etnograficzne, a nade wszystko znane daleko poza Kraśnikiem zabytki archeologiczne.

 

 

 

MUZEUM BOLESŁAWA PRUSA

 

www.zamek-lublin.pl/muzeum-boleslawa-prusa/

 

Opis:

Autor „Lalki” i „Farona” odwiedzał Nałęczów w latach 1882-1910 w celu wyleczenia agorafobii, czyli lęku przed otwartą przestrzenią. Nie dziwi więc, że na jego cześć powstało muzeum zawierające liczne pamiątki pisarza, jego prywatną korespondencję oraz fotografie, a także eksponaty związane z twórczością literata i jego pobytami w uzdrowisku.

MUZEUM CZARTORYSKICH

 

 

www.muzeumczartoryskich.pulawy.pl

 

 

Opis:

Dawna rezydencja Czartoryskich zachwyca architektonicznymi detalami i założeniem parkowym. To właśnie tutaj, ponad 200 lat temu Księżna Izabella Czartoryska założyła pierwsze polskie muzeum narodowe. Zgromadzono tu eksponaty związane z rodziną Czartoryskich, historią kraju i wybitnymi Polakami.

 

MUZEUM KS. STANISŁAWA STASZICA

 

www.muzeum-hrubieszow.com.pl

 

 

Opis:

Muzeum funkcjonuje od 1965 r. i prezentuje wystawy stałe z zakresu archeologii, historii, etnografii i sztuki. Ponadto można tu obejrzeć ekspozycję poświęconą patronowi muzeum oraz jego dziełu Towarzystwu Rolniczemu Hrubieszowskiego. Organizuje się tu również wystawy czasowe o różnorodnej tematyce oraz prezentacje malarstwa.

MUZEUM HENRYKA SIENKIEWICZA

 

www.muzeumhs.pl

 

 

Opis:

Muzeum w rodzinnej miejscowości i miejscu narodzin poświęcone jest wybitnemu nobliście Henrykowi Sienkiewiczowi. Znaleźć tu można zbiór eksponatów związanych z życiem i twórczością pisarza m.in. rękopisy, pamiątki osobiste i pierwsze wydania powieści.

 

 

WINNICA

 

 

www.lasstocki.pl

 

 

Opis:

Winnica Las Stocki to miejsce, w którym wina produkowane są z pasją i z pomocą samych naturalnych składników. Podczas wizyty zostanie opowiedziany i opisany proces uprawy winorośli, spacer po winnicy oraz oczywiście degustacja.

 

 

GRODZISKO ŻMIJOWISKA

 

 

www.mnkd.pl/grodzisko-zmijowiska/

 

Opis:

Grodzisko Żmijowiska jest miejscem, w którym poczujesz się jak dawni Słowianie. To właśnie tutaj, dzięki pracy muzealników – archeologów, częściowo zrekonstruowano wczesnośredniowieczne grodzisko. Można je odwiedzać bezpłatnie przez cały rok, od świtu do zmierzchu.

MUZEUM MISYJNO ORNITOLOGICZNE

 

www.odkryj.koden.com.pl/muzea/muzeum-misyjno-ornitologiczne/

 

Opis:

Muzeum otwarto w 1999 r. i jest prowadzone przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Można tu zobaczyć trzy wystawy: ornitologiczną, etnograficzną i historyczną, które zawierają eksponaty z krajów misyjnych, zbiory zgromadzone przez o. Kazimierza Kozickiego oraz wizerunki Matki Bożej Kodeńskiej, szaty i naczynia liturgiczne.

MUZEUM I MIEJSCE PAMIĘCI W SOBIBORZE

 

www.sobibor-memorial.eu

 

 

Opis:

Dawny obóz zagłady, w którym zamordowano ok. 170 tys. Żydów. Obejmuje ponad 700 eksponatów, przede wszystkim rzeczy osobistych należących do ofiar, oraz obszerny zbiór dokumentów i fotografii przywracających tożsamość pomordowanym.

 

 

 

 

MUZEUM MARTYROLOGII POD ZEGAREM

 

www.zamek-lublin.pl/muzeum-martyrologii-pod-zegarem/

 

Opis:

Podczas II Wojny Światowej budynek pełnił funkcję gestapo i był miejscem najokrutniejszych tortur. Osoby, które przybywały tu na przesłuchania, nazywały to miejsce „Pod Zegarem”. Muzeum posiada w swoich zbiorach korespondencję więzienną, dokumenty i pamiątki osobiste przetrzymywanych.

 

 

MUZEUM I MIEJSCE PAMIĘCI W BEŁŻCU

 

www.belzec.eu

 

Opis:

Muzeum powstało w 2004 r. jako oddział Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. W swoich zbiorach posiada kilka tys. sztuk muzealiów. Większość z nich to artefakty, które pochodzą z badań archeologicznych terenu byłego obozu zagłady.

 

 

 

MUZEUM POŁUDNIOWEGO PODLASIA

 

www.muzeumbiala.pl

 

Opis:

To miejsce, gdzie poznasz najdawniejsze dzieje regionu, dowiesz się co miasto zawdzięcza Radziwiłłom oraz przyjrzysz się tradycjom lotniczym. Możesz tu podziwiać największą w kraju kolekcję ikon, a także kulturę Południowego Podlasia – od ludowych strojów po tradycję sławatyckich brodaczy.

 

MUZEUM ZAMOJSKIE

 

 

www.muzeum-zamojskie.pl

 

Opis:

W Muzeum Zamojskim znajdziesz wśród eksponatów pamiątki archeologiczne z terenu dawnego woj. zamojskiego, bogate zbiory etnograficzne, w tym m.in. kolekcję XIX-wiecznych strojów, rzeźby sakralnej czy ceramiki ludowej oraz ekspozycję poświęconą historii Zamościa.

 

 

MUZEUM SIŁ POWIETRZNYCH

 

www.muzeumsp.pl

 

 

Opis:

Można tu zobaczyć kilkadziesiąt samolotów i śmigłowców, uzbrojenie oraz radary, zestawy artyleryjskie i rakietowe. Oprócz tego sztandary, odznaczenia,  mundury, dokumenty, prywatna korespondencja, archiwalia rysujące historie prawdziwych bohaterów przestworzy. Jest to bardzo interesujące miejsce na spędzenie czasu po konferencji!

MUZEUM STEFANA ŻEROMSKIEGO

 

www.zamek-lublin.pl/muzeum-stefana-zeromskiego/

 

Opis:

Stefan Żeromski był mocno związany z Nałęczowem. W 1928 roku powstało muzeum poświęcone pisarzowi, które funkcjonuje po dziś dzień. We wnętrzu eksponowane są autentyczne meble należące do Żeromskiego oraz liczne pamiątki związane z jego życiem.

 

 

MUZEUM REGIONALNE W ŁUKOWIE

 

www.muzeum.lukow.pl

 

 

Opis:

W tym muzeum można zobaczyć ekspozycję paleontologiczną prezentującą amonity – wymarłe morskie głowonogi pochodzące z tutejszych kier polodowcowych. Znajdują się tu także zbiory etnograficzne, archeologiczne i eksponaty związane z historią Ziemi Łukowskiej.

 

 

MUZEUM – ZESPÓŁ SYNAGOGALNY

 

www.muzeumwlodawa.eu

 

 

Opis:

W skład Zespołu Synagogalnego wchodzą: Wielka Synagoga  Mała Synagoga z XVIII w. oraz Dom Pokahalny z 1928 r. W każdym budynku są wystawy stałe bądź czasowe. Jedną z najciekawszych atrakcji muzealnych jest edukacyjne kino wirtualnej rzeczywistości w stylu retro.

MUZEUM ZIEMI CHEŁMSKIEJ

 

www.mzch.pl

 

 

Opis:

Na odwiedzających czekają wystawy stałe oraz liczne wystawy czasowe. Muzeum posiada bogate zbiory z zakresu sztuki współczesnej i dawnej, historii, numizmatyki, przyrody, archeologii i etnografii.

 

 

MUZEUM SZTUKI ZŁOTNICZEJ

 

www.mnkd.pl/muzeum-sztuki-zlotniczej/

 

Opis:

Jedyna tego typu placówka w Polsce daje możliwość zapoznania się z ponad tysiącletnią historią polskiego złotnictwa. Liczba eksponatów wynosi ok. 1900 obiektów a wśród nich zbiory artystyczne i historyczne oraz literatura specjalistyczna poświęcona złotnictwu.

MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE – ODDZIAŁ PRZYRODNICZY

 

www.mnkd.pl/oddzial-przyrodniczy/

 

 

Opis:

Oddział Przyrodniczy ukazuje zbiory dot. bogactwa przyrodniczego Małopolskiego Przełomu Wisły, Płaskowyżu Nałęczowskiego oraz Kotliny Chodelskiej i Równiny Bełżyckiej. Zbiory liczą ok. 1200 pozycji w tym m.in. skamieniałości kredowe, kolekcję owadów, szklany ul z pszczelą rodziną, mrowiska a także pokaz multimedialny.

ZAMEK W JANOWCU

 

 

www.mnkd.pl/muzeum-nadwislanskie-oddzial-zamek-w-janowcu/

 

Opis:

XVI wieczny zamek bastejowy był siedzibą madnackich rodów Firlejów, Tarłów i Lubomirskich. Obecnie w trzech salach zgromadzono eksponaty poświęcone przeszłości zamku, kolejnym właścicielom, historii obiektu oraz dziejom jego konwersacji. Prezentowana jest także interesująca wystawa ceramiki.

LUBELSKA TRASA PODZIEMNA

 

www.teatrnn.pl/podziemia/

 

 

 

Opis:

Lubelska Trasa Podziemna o długości ok. 280 metrów biegnie pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielu emocji, jest jednocześnie wędrówką pozwalającą odkryć przeszłość miasta.

 

MUZEUM ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ – WIEŻA TRYNITARSKA

 

https://koscioly.diecezja.lublin.pl/pl/o-projekcie/wieza-trynitarska-przestrzen-nieznana.html

 

Opis:

Neogotycka wieża o wyjątkowej konstrukcji drewnianej, zwieńczona legendarnym, blaszanym kogucikiem – jednym z symboli Lublina. We wnętrzu mieści się Muzeum Archidiecezji Lubelskiej obejmujące głównie dawne rzeźby. Na szczycie czeka piękna panorama na miasto oraz kawiarenka idealna na odpoczynek.

WIEŻA ZAMKOWA – DONŻON

 

 

https://zamek-lublin.pl/o-muzeum-mnl/wieza-zamkowa-donzon/

 

 

Opis:

Donżon to najstarsza zachowana budowla wzgórza zamkowego powstała w 2 poł. XIII w., jako wieża obronno-mieszkalna. Stanowiła część drewnianego ogrodu kasztelańskiego i byłe ówcześnie jedyną budowlą murowaną. Pełniła głównie funkcje militarne, ale także służyła jako schronienie.

CENTRUM HISTORII SPORTU

 

 

https://mosir.lublin.pl/obiekty/arena-lublin/centrum-historii-sportu/o-centrum-historii-sportu/

 

Opis:

Magiczne miejsce na Arenie Lublin pełne jest wspomnień i pamiątek z dyscyplin, których słynął i słynie Lublin. Można tu znaleźć fragmenty wspaniałych dziejów lubelskiego boksu, piłki nożnej, koszykówki, piłki ręcznej i żużla.

 

 

 

AKTYWNY WYPOCZYNEK BOBIK

 

http://www.bobik.fr.pl/

 

 

Opis:

Aktywny wypoczynek Bobik oferuje wiele atrakcji: przejażdżki samochodami terenowymi po malowniczych okolicach Kazimierza Dolnego, strzelnicę pneumatyczną oraz z łuku, quady, tyrolkę, paintball oraz kajaki doliną Chodelki. Bardzo szeroka oferta sprawia, że jest to świetny wybór na integrację zespołu.

RAJAN – SPŁYWY KAJAKOWE NA ROZTOCZU

 

www.kajakiroztocze.eu

 

 

Opis:

Spływy Kajakowe najpiękniejszymi odcinkami rzeki Wieprz i Tanew po malowniczym Roztoczu to idealny pomysł na spędzenie czasu zarówno dla rodzin, osób indywidualnych jak i większych grup zorganizowanych.

 

 

 

KAJAKOWA PRZYGODA

 

 

www.kajakowaprzygoda.pl

 

 

Opis:

Kajakowa Przygoda to spływy kajakowe po granicznym Bugu. Do dyspozycji gości jest kilka zróżnicowanych i jednodniowych tras, m.in. te, które prowadzą przez Trójstyk Granic między Polską, Ukrainą i Białorusią. Możliwe są także wielodniowe spływy kajakowe dla grup zorganizowanych.

SPŁYWY KAJAKOWE BYSTRZYCĄ

 

www.kajaki.lublin.pl

 

Opis:

Spływy kajakowe Bystrzycą to doskonała okazja, aby rozpocząć przygodę z kajakiem. W zależności od wybranego fragmentu, Bystrzyca oferuje różne atrakcje i niezapomnianą przygodę!

 

 

 

SPŁYWY KAJAKOWE ROZTOCZE

 

www.splywy-roztocze.pl

 

Opis:

Spływy kajakowe Roztocze oferują trasy na rzekach Wieprz i Tanew. Na trasie spływu Wieprzem możesz odwiedzić Zwierzyniec lub Szczebrzeszyn, które znajdują się na trasie spływów Wieprzem, albo poznasz urocze zakątki Roztoczańskiego PN podczas spływu Tanwią.

CHEŁMSKI PARK WODNY

 

 

www.parkwodnychelm.pl

 

Opis:

Chełmski Park Wodny to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w tej części Polski. Na gości czeka szereg atrakcji, m.in. jedyny w Polsce wodny tor przeszkód Aqua Cross, baseny sportowe, 4 zjeżdżalnie,  gejzery, bicze wodne i masażery, rwąca rzeka i wiele innych.

AQUA LUBLIN

 

www.aqua.lublin.eu

 

 

Opis:

Jedyny Aquapark z basenem olimpijskim w Lublinie wyposażonym w ruchome dno i 10 torów pływackich, a także obejmującym 2100 miejsc na trybunach. Do dyspozycji gości jest mnóstwo atrakcji, m.in. rwąca rzeka, zjeżdżalnie, jacuzzi, strefa saun, siłownia, gabinet masażu i wiele innych. Jest to znakomite miejsce na wodny relaks i świetną zabawę.

SŁONECZNY WROTKÓW

 

www.mosir.lublin.pl/obiekty/sloneczny-wrotkow/

 

Opis:

Słoneczny Wrotków to propozycja rekreacji i wypoczynku nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie na świeżym powietrzu. Obejmuje pięć basenów o różnej wielkości, trzy ogromne zjeżdżalnie (najdłuższa ma 100 m), boisko do siatkówki, plac zabaw, restauracje i zaplecze sanitarne.

 

 

 

SPA ORKANA

 

www.spaorkana.pl

 

 

Opis:

SPA Orkana to kameralne miejsce, które oferuje ogromną dawkę relaksu. Do dyspozycji gości jest basen, sauny, siłownia, fitness, masaże, restauracja, dietetyk, catering dietetyczny a także kosmetologia i medycyna estetyczna.

 

 

 

 

LASER CITY LUBLIN

 

 

www.lasercity.pl

 

Opis:

Laser City Lublin to obowiązkowe miejsce, które musisz odwiedzić, gdy chcesz poczuć niezapomniane emocje i wrażenia podczas zabawy. Oferta obejmuje laserowy paintball, laserową strzelnicę, laserowy labirynt, zagadkowe walizki, paintball tradycyjny oraz strefę VR.

 

 

AVATARY MIASTA

 

 

www.avatarymiasta.pl

 

Opis:

Avatary Miasta to przełomowe na skalę kraju miejsce w Lublinie, położone w samym centrum Starego Miasta. Dwa sensoryczne miejsca rozrywki „Kamienica Legend” oraz „Kamienica Kryminałów” umożliwiają odwiedzającym poznanie historii miasta w oparciu o legendy i ciekawe zagadki historyczne, łącząc dobrą zabawę z edukacją.

LUBELSKIE CENTRUM STRZELECKIE

 

http://www.lcs.lublin.pl/

 

Opis:

Lubelskie Centrum Strzeleckie to miejsce, które oferuje ciekawą formułę sportowej, dynamicznej rywalizacji z prawdziwą bronią palną. Doskonała integracja i rozrywka dzięki dużej dawce emocji i adrenaliny gwarantowana!

 

 

 

 

TOR KARTINGOWY – CARTMAX

 

http://cartmax.pl/

 

Opis:

Cartmax Lublin to kryty tor kartingowy, w którym możesz poczuć się jak kierowca Formuły 1! Jest to doskonały wybór na imprezy firmowe po konferencji, które dzięki rywalizacji rozluźnią atmosferę oraz poprawią relacje.

 

 

 

 

TOR KARTINGOWY CARTWAY ZAMOŚĆ

 

www.cartway.pl

 

Opis:

Cartway to kryty tor kartingowy w Zamościu, oferujący imprezy integracyjne, podczas których zawodnicy będą rywalizować o miano najszybszego rajdowca w firmie!

 

 

 

 

 

LET ME OUT – LUBLIN STARE MIASTO

 

https://lublin.letmeout.pl/

 

Opis:

Planujesz integrację dla pracowników, szkolenie lub chcesz wzmocnić współpracę w zespole? Escape Room to nie tylko gra, to przygoda, która pomoże Ci w realizacji wielu celów korporacyjnych, wzmocni więzi, zapewni świetną integrację oraz doskonałą zabawę. Let Me Out oferuje kilka tematycznych pokoi pełnych urozmaiconych zagadek!

MASTERS BOWLING & BILARD

 

www.klubmasters.pl

 

Opis:

Masters Bowling & Bilard to miejsce oferujące grę w kręgle, bilard, a także na automatach zręcznościowych i symulatorze jazdy. Duża przestrzeń oraz nuta rywalizacji zapewniają idealne warunki na zorganizowanie tu imprezy firmowej!

 

 

 

PADBAR

 

 

lublin.padbar.pl/

 

Opis:

Padbar oferuje doskonałą zabawę dzięki szerokiej bibliotce gier planszowych (ponad 100 tytułów) od tych najsłynniejszych po tytuły dla bardziej wymagających. Nie brakuje także szalonych gier zręcznościowych, które skutecznie rozkręcą nawet zjazd informatyków! Do dyspozycji gości są również konsole z  dużym wachlarzem gier.

DOM STRACHU – CIEMNO

 

 

ciemno.eu

 

Opis:

Dom Strachu CIEMNO to idealne miejsce, dla osób lubiących strach oraz dużą dawkę adrenaliny. Obiekt oferuje cztery warianty „zwiedzania” domu strachu zależne od poziomu strachu. Dzięki zorganizowaniu tutaj imprezy firmowej, pracownicy z pewnością będą sobie lepiej radzić w stresujących sytuacjach!

 

IMPREZY INTEGRACYJNE – GRUPA FOCUS

 

 

https://grupafocus.pl/

 

Opis:

Grupa Focus zamienia pomysły w rzeczywistość. Jako doświadczona agencja eventowa tworzy koncepcje i scenariusze na imprezy integracyjne, projekty team building, pikniki firmowe, szkolenia o dowolnej tematyce i inne wydarzenia specjalne.

IMPREZY FIRMOWE/INTEGRACYJNE – SELEKCJA

 

http://www.selekcja.pl/

 

Opis:

Firma oferuje bardzo szeroki wachlarz atrakcji idealnych na imprezy firmowe. Oferta podzielona jest na atrakcje dzienne, wieczorne, zimowe i pikniki. Z całą pewnością, każdy organizator imprezy znajdzie tu coś dla siebie i swoich pracowników!